Multimedialna pracownia taktyki działań sił morskich przeznaczona jest  do szkolenia podchorążych i oficerów młodszych jednostek MW poziomu taktycznego i przygotowywanych do objęcia stanowisk na poziomie operacyjnym.

W pracowni realizowane będzie szkolenie z zakresu budowania i rozpropagowywania szeroko pojętej świadomości sytuacyjnej w domenie morskiej (situational awareness) oraz prezentacja rozwiązań taktycznych implementowanych przez państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wyposażenie pracowni w 20 niezależnych komputerowych stanowisk roboczych oraz w 8 cyfrowych ekranów typu flipchart, umożliwi prowadzenie o wiele bardziej produktywnych i efektywnych zajęć z zakresu taktyki ze słuchaczami.

Planowane jest prowadzenie szkoleń zapoznawczych z narzędzi takich jak:

• Networked Interoperable Real-Time Information Services;
  • Joint Targeting System;
  • systemów NATO FAS takich jak: JChat, JOCWatch, iGeoSIT;
  • TRITON po zaimplementowaniu do końca 2021 jako następcę Maritime Command and Control Information System (MCCIS).