Zakres działalności:

Laboratorium przeznaczone jest do prowadzenia zajęć praktycznych oraz badawczych z zakresu procedur bezpieczeństwa i awaryjnych załogi samolotu lotniczego. Realistyczne środowisko 3D w postaci pokładu samolotu Airbus A321 i Boeing 737 „800”, po którym użytkownik może się poruszać wykorzystując efektywne narzędzia wirtualnej rzeczywistości, ma na celu przybliżenie sytuacji ogólnych i awaryjnych występujących w lotnictwie cywilnym.

Aplikacje szkoleniowe: cabin sweep, pożar, wodowanie na pokładzie samolotu umożliwiają dokładne i wielokrotne przećwiczenie złożonych procedur awaryjnych w środowisku niemal identycznym z naturalnym, jednak w bezpieczny sposób i przy minimalnych kosztach. Oprogramowanie zostało przygotowane z możliwością wykorzystania w trybie multiplayer co pozwala na jednoczesny udział kilku członków załogi. To doskonale pokazuje korzyści wynikające ze współdziałania i pracy zespołowej, szczególnie w sytuacji zagrożenia. Dzięki nowoczesnym możliwością aplikacje stanowią świetne narzędzie badawcze, zarówno z zakresu procedur ogólnych i awaryjnych, zachowania załogi na pokładzie statku powietrznego oraz pracy zespołowej w sytuacji zagrożenia lotu.

laboratorium vr1

Wyposażenie:

Stworzono dwa stanowiska badawcze w skład których wchodzą zestawy komputerowe wyposażone w pakiet VR marki HTC Vive.

Zestawy zawierają

• Okulary VR;