Nowości pokładowe

16 listopada 2023 roku w Audytorium Biblioteki Głównej Akademii Marynarki Wojennej odbyła się pierwsza uroczyste inauguracja Roku Akademickiego Szkoły Doktorskiej Federacji Akademii Wojskowych 2023/2024.

11 16 Inaug FAW 022 1

Prezydent Federacji, kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht dokonał otwarcia uroczystości oraz powitał przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. dyrektor Departamentu Zwierzchnictwa nad Siłami ​​​Zbrojnymi Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Prezydent Gdyni, Prorektor ds. naukowych LAW, przedstawiciele władz, członkowie Zgromadzenia Federacji, doktoranci, studenci, społeczność akademicka jednostek uczestniczących.

Głos również zabrała dr hab. inż. Aneta Krzyżak, kierownik Szkoły Doktorskiej Federacji Akademii Wojskowych, kierując swoje słowa do studentów, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród obecnych znalazło się 7 doktorantów, którzy jeszcze w tym roku rozpoczną przygotowania do opracowania rozpraw oraz skupią się na prowadzeniu badań, niezbędnych do rozpoczęcia pracy doktorskiej.

11 16 Inaug FAW 022 1

Słowa uznania oraz podziękowania zostały również skierowane do zastępcy kierownika Szkoły Doktorskiej dr. Łukasza Wyszyńskiego za zaangażowanie oraz przygotowania organizacyjne.

Dodatkowo uroczystość, oprócz inauguracji roku akademickiego w Szkole Doktorskiej, stanowiła okazję do wręczenia doktoratów i habilitacji, obronionych w FAW.

Fot. Krzysztof Miłosz, AMW